Přihlásit se

Investování hrou

Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/54.0016

Generální partner 2016/2017

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA DO DRUHÉHO ROČNÍKU INVESTOVÁNÍ HROU 2015/2016
pro zájemce z řad STŘEDNÍCH ŠKOL A DRUHÝ STUPEŇ ZŠ

Po přihlášce vaší školy do hry odesláním tohoto formuláře Vám zašleme Výzvu k platbě na částku 2045,- Kč + DPH za účastníka na b.ú. 210306585/0600, Institutu pro finanční poradenství (do poznámky platby prosím uveďte jméno vaší školy).

Do 15 dnů od přijetí platby vám zašleme daňový doklad, uživatelské jméno a heslo pro přístup na web. Nový ročník hry otevřeme na tomto webu 1. října 2015.

Materiály v PDF jsou ke stažení ihned. Vstupní školení ke kurzu není nezbytné, vše je vysvětleno jednoduše a velmi precizně. Školení ale rádi v případě většího počtu zájemců zorganizujeme pro učitele jako jednodenní v ceně na úrovni kurzů DVPP (pravděpodobně v Praze a Brně). Zaškrtněte prosím ve svém přihlašovacím formuláři, tlačítko „Mám zájem o vstupní školení“.

INVESTOVÁNÍ HROU, NOVÝ ROČNÍK 2015/2016 (říjen-červen)
určený pro 1. a 2. ročník studentů na SŠ a děti na 2. stupni základních škol

Co Vám účast přinese?

Celková cena: jen za online registraci do herní aplikace, okolo 2000,- Kč na herní rok (upřesníme). Připravené materiály pro nový ročník INVESTOVÁNÍ HROU budou připraveny ke stažení na tomto webu zdarma.

Soutěže o ZAJÍMAVÉ CENY! Např. soutěž o nejlepší zhodnocení podílového fondu, o nejhezčí marketingový leták a logo fondu, básničky, slogany ke hře a fotky z hodiny... Pro nejlepší tým návštěva skutečného správce peněz v Praze, pro další žákovské týmy zajímavé věcné ceny.

NAŠE MOTIVACE

Pro výuku finanční gramotnosti na středních a základních školách podle řady učitelů chybí dostatečné podklady. Např. na základní škole je povinná, avšak učitelé se musí v této oblasti vzdělávat bez výrazné podpory státu. Projekt INVESTOVÁNÍ HROU je proto postaven jako hra, kterou může s žáky hrát i ten, komu toto téma není vlastní. Nejlepším důkazem je, že v prvním ročníku hry jsme ke spokojenosti všech rychle rozptýlili obavy učitelů (zejména některých učitelek), zda budou schopny kurz zvládnout.

Učitelé nemusí připravovat hodiny, namísto mentorování řeší s dětmi úkoly. Je na nich, zda využijí všechny podklady pro 16 hodin, nebo třeba jen sehrají hru na investice. Stačí si přečíst pravidla, podklady do hodin a začít.

Děti si na začátku každé hodiny přečtou modelové novinové zprávy, které jim řeknou, jakému odvětví se daří nejlépe. Podle toho si vyberou 3 až 5 společností z 11, kterou jsou k dispozici, a pomyslně nakoupí jejich fiktivní akcie. Učitel jejich rozhodnutí zapíše do webového rozhraní a pak už je všichni s napětím vyčkají výsledku, který se jim ukáže. Dozví se, které akcie jim vydělali a které naopak. Uvidí své srovnání s dalšími školami apod.

Že děti hra baví, dokazují reference ze škol. „U nás je finanční horečka, děcka chtějí hrát a hrát… Dokonce mi dnes chtěli někteří zůstat i po vyučování,“ zhodnotila průběh hodin Mgr. Veronika Šobáňová, učitelka z Uherského Hradiště.

Komu oblast investování přijde jako příliš speciální, může využít osm pracovních listů a metodik k výuce podnikání, spoření, investování obecně apod.

„Projekt Investování hrou svojí náplní  strhl studenty k zájmu o osobní finance a hospodaření s nimi,“ uvedl Mgr. Petr Dostál, zástupce ředitele Gymnázia Dr. Josefa Pekaře z Mladé Boleslavi. A ředitel ŽS Sušice Mgr. Čestmír Kříž dodal: „Myslíme si, že by pokračování tohoto projektu velmi pomohlo při výuce finanční gramotnosti na naší a asi i na jiných školách.“